Tıbbi Bölümlerimiz

RANDEVU VE BİLGİ İÇİN İLETİŞİM : 0545 617 60 75

Merkezimizde 0.35 Tesla gücünde Siemens marka Magnetom C! Açık emar cihazımız hizmete başlamıştır. (24 mT/m Gradient; 55 T/m/s slew rate)
Cihazımız 4 kanallı, 270 derece açıklığa sahip olup rahat ve konforlu bir çekim ortamı sağlarken aynı zamanda yüksek teknolojisi sayesinde yüksek kalitede tanısal görüntüleme sağlamaktadır. Kapalı alan korkusu olup Kapalı MR cihazlarına giremeyen , nefes darlığı çeken, kalp, tansiyon rahatsızlığı olan,  kilolu, hamile, çocuk ve yaşlı hastalarda rahat ve konforlu bir şekilde tetkiklerini yaptırabilirler. Hasta yakını veya yakınları da bu işlem esnasında hastaya refakat edebilir.
MR cihazları; tomografi ya da röntgen gibi cihazların aksine radyasyon kullanmamakta ve bilinen hiçbir zararı bulunmamaktadır.

MRI

Manyetik Rezonans görüntüleme; yüksek manyetik alanda vücudumuzdaki hidrojen atomlarının manyetik alan yönüne uygun hizalanması ve çekim sırasında RF uygulanarak bu konumlarından sapmalar oluşturulması tekniği ile bu sapmalar esnasında salınan enerjinin ölçülmesi ve görüntüye çevrilmesi işlemidir.

Radyolojik yöntemler içerisinde yumuşak dokuyu en detaylı şekilde gösteren yöntem MR dır.

MR çekiminin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur.

AÇIK MR

Kapalı MR sistemlerinin tünel şeklindeki yapısı nedeniyle; klostrofobisi olan hastalar, yüksek kilolu hastalarda AÇIK MR sistemlerinde daha rahat ve konforlu bir şekilde MR tetkiklerini yaptırabilirler. AÇIK MR sistemlerinde kapalı sistemlere göre gürültüçok daha azdır.

Tetkik süresi, yapılacak tetkik bölgesine göre değişmekle birlikte çekiminiz 15-30 dakika arası sürecektir. Doktorunuz birden fazla tetkik istediyse bu süre daha da artabilir.

AÇIK MR cihazımızda çekiminiz yapılırken bir yakınınız yanınızda durabilir, elinizi tutabilir, sizinle sohbet dahi edebilir. RANDEVU VE BİLGİ İÇİN İLETİŞİM : 0(545) 617 60 75

Acil Destek

Bizi 7/24 arayabilirsiniz

0212 578 64 61

Bir sorun mu var?

Lütfen bize yazın!